Systémové požiadavky iKelp POS Mobile a iKelp Pokladňa

Mobilné riešenie objednávok a POS systém pre reštaurácie a kaviarne sú poskytované ako služba formou webovej aplikácie. Zariadenia, ktoré využívajú čašníci na vybavovanie objednávok hostí priamo pri stole a POS systém musia spĺňať nasledovné požiadavky:

 • Prístup na internet v požadovanej kvalite
 • Dotyková obrazovka s nižšie uvedenými parametrami
 • Dostatočný výkon zariadenia
 • Podporovaný operačný systém s príslušným webovým prehliadačom

Aj napriek maximálnej snahe výrobcu, nie je možné zaručiť, že na všetkých zariadenach, ktoré spĺňajú nižšie uvedené systémové požiadavky, bude aplikácia prevádzkovaná korektne. Celosvetovo je vyrábaných nespočetné množstvo zariadení s rôznymi špecifickými modifikáciami a verziami operačného systému a webových prehliadačov. Na ich špecifické správanie nemá výrobca riešení iKelp POS Mobile a iKelp Pokladňa dosah a nie je možné ho ovplyvniť. Správanie tohto typu nie je považované za vadu webovej aplikácie a nie je možné ju z uvedeného dôvodu reklamovať.

V zásade platí: čím novšie a drahšie zariadenie používate, tým je práca plynulejšia a pohodlnejšia. Väčšina zariadení v cene od 150€ v dnešnej dobe spĺňajú všetky potrebné požiadavky.

Prístup na internet

Riešenie iKelp POS Mobile je poskytované ako webová POS aplikácia. Zariadenie, na ktorom je používaná, musí mať prístup k internetu. Odporúčame Vám použiť jeden z nasledovných variánt:

 • Mobilný internet priamo v zariadení: V tomto prípade musí byť použitý minimálne 3G / HSPDA alebo 4G / LTE internet. (Na mesačnú prevádzku 1 zariadenia stačí napríklad internet približne za 3€ / mesačne, ktorý je poskytovaný mobilnými operátormi)
 • Vybudovaná WiFi sieť na prevádzke: V tomto prípade odporúčame internetové pripojenie na kvalitatívnej úrovni DSL a vyššie. Ak používate WiFi sieť zároveň aj pre hostí, odporúčame Vám pre prevádzku iKelp POS Mobile alebo iKelp Pokladňa použiť nezávislú sieť s prístupom na heslo (pri väčšom počte návštevníkov môže dôjsť k preťaženiu a spomaleniu prevádzky služby z dôvodu používania lacných a neprofesionálnych zariadení a zariadení určených pre domácnosť, ktoré nie sú navrhnuté na používanie v prostredí s väčším počou pripojených klientov).

Dotyková obrazovka

Aby sa mohli na displeji zariadenia zobraziť všetky potrebné prvky aplikácie iKelp POS Mobile alebo iKelp Pokladňa, je potrebné dodržať nasledovné technické parametre:

 • minimálne rozlíšenie zariadenia: 360 x 800
 • odporúčané minimálne rozlíšenie zariadenia:
  • pre displeje menej ako 7-palcov: 360 x 800
  • pre displeje veľkosti 7-palcov a viac: 400 x 1024

Pri výbere vhodného zariadenia Vám odporúčame:

 • veľkosť zariadenia zvoľte tak, aby sa pohodlne držalo v ruke (užšie 21:9 je lepšie ako širsie zariadenia)
 • pre Vami používané zariadenie si vyberte vhodné puzdro, najlepšie pripevniteľné na opasok

Výkon mobilného zariadenia

Použité zariadenie musí spĺňať nižšie uvedené parametre z pohľadu výkonu.

Pre zariadenia s operačným sysémom Android:

 • Procesor: 1,6GHz, prípadne dvojjadrový 1,2Ghz a viac
 • Operačná pamäť: 2GB RAM a viac

Operačný systém s webovým prehliadačom

Použité zariadenie musí obsahovať niektorý z nasledovných operačných systémov s príslušným prehliadačom:

Operačný systémWebový prehliadač
Android Android, minimálna verzia Android 9 Chrome Chrome, minimálna verzia 90.0
Apple Apple iOS, minimálna verzia iOS 12.x Safari Safari, minimálna verzia 14
Windows 8 Windows 7, 8, 8.1, 10, 11 Internet Explorer Microsoft Edge 90

Užitočné odkazy:

Nie je možné zabezpečiť dodržanie užívateľského komfortu pre všetky možné kombinácie, nakoľko nie všetky kombinácie podporujú všetky potrebné technológie. Napríklad, nie je podporovaný interný prehliadač na Androide, kde sa aplikácia chová pri prepínaní kategórií spomalene, čo je sposobené prehliadačom, pretože nepodporuje Local Cache. Z uvedeného dôvodu ho neodporúčame použiť v produkčnom prostredí.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard