Zákaznícky displej

V tomto návode sa dozviete, aké zariadenia je možné použiť ako Zákaznícky displej v aplikácii iKelp Pokladňa, aké sú základné rozdiely medzi nimi a ako sa jednotlivé zariadenia nastavujú v aplikácii.

iKelp Pokladňa podporuje veľké množstvo zariadení dostupných na Slovenskom trhu. Pri hotovostnom predaji je možné umožniť zákazníkovi sledovať prostredníctvom displeja všetky položky, ktoré sú pridávané do objednávky. Okrem klasických displejov je však na zobrazenie informácií o položkách pre zákazníka použiť aj tablet, pričom nie je pre funkčnosť rozhodujúce, či sa jedná o zariadenie s Adnroidom alebo OS Windows.

Grafický zákaznícky displej

Ako už bolo spomenuté, ako zákaznícky displej je možné použiť napr. aj tablet. Nakoľko aplikácia iKelp Pokladňa je webová aplikácia, jediné, čo je pre použitie zariadenia ako displeja je internetová dostupnosť (aby bolo zariadenie pripojené na WiFi sieť), a malo nainštalovaný webový prehliadač. (V prípade android zariadenia to môže byť aj samotná aplikácia iKelp POS Mobile stiahnutá z obchod play.) 

Viac o nastavení a použití tohto typu displeja sa dozviete v návode Grafický zákaznícky displej.

Alfanumerický zákaznícky displej

Okrem použitia tabletov ako displeja, je možné používať v aplikácii aj klasické displeje. Tieto môžu byť priamo priamo k účtenkovej tlačiarni, ale rovnako tak môžu byť pripojené aj priamo k PC kde aplikácia beží. Viac o nastavení zariadení v aplikácii sa dozviete v návode POS Manažér - konfigurácia alfanumerického displeja.

V nasledovnej tabuľke je uvedený zoznam podporovaných displejov:

Model

Opis

VFD-650

vfd-650

Inteligentný displej s atraktívnym, výborne prepracovaným dizajnom sa dodáva v čiernej a striebornej farbe. Významná je vynikajúca čitateľnosť písmen. Displej je schopný zobraziť rolujúci propagačný text, ktorý vkusne rotuje z jednej strany displeja na druhú. Zobrazuje 40 znakov v dvoch riadkoch vrátane písmen s diakritikou.

DSP-430

dsp-430

Inteligentný displej zobrazuje 40 znakov v dvoch riadkoch vysoko kontrastným písmom. Displej je vhodný do tmavých priestorov, kde je potrebné silné osvietenie textu. Nastaviteľná výška stojana od 38cm do 55cm.
BCD-1000

bcd-1000

Základný z rady zákazníckych displejov s technológiou VFD zobrazuje dva riadky po dvadsať znakov. Má mnohé možností nastavení, z ktorých možnosť nastavenia podsvietenia je len začiatkom. Mechanická konštrukcia stojanu dovoľuje široký rozsah nastavenia a umiestnenia ako na vodorovnú podložku, tak na zvislú stenu. Štandardnou súčasťou dodávky je podstavec, ktorý sa v prípade potreby dá prišraubovať. Displej sa dodáva v béžovej a čiernej farbe, ktoré zodpovedajú odtieňom tlačiarní.
Besteron VISA, MasterCard