6 dôvodov, prečo mať pokladničný hardvér a softvér od jedného dodávateľa

Pokladničný systém je nevyhnutnosťou každej jednej prevádzky, ktorá predáva určité produkty alebo poskytuje nejaké služby. Okrem toho, že ide o povinnosť z legislatívneho hľadiska, pri správnej voľbe dokáže uľahčiť život podnikateľom. Lepšie si ho môžete predstaviť ako kombináciu hardvérového zariadenia s určitým softvérom, pričom máte na výber z dvoch možností: buď si zaobstaráte hardvér a softvér nezávisle od seba, alebo stavíte na jedného dodávateľa. Práve druhá alternatíva prináša viacero benefitov. Aké konkrétne?

1. Lepšia kompatibilita

V prípade, že sa rozhodnete pre kompletný POS systém vrátane hardvéru od jedného dodávateľa, môžete sa spoľahnúť na kompatibilitu softvéru s daným zariadením. Dostanete „balík produktov“, ktoré sú systémovo zladené, takže všetko bude fungovať hladko a bez problémov.

2. Jednoduchšia inštalácia

Keď je softvér navrhovaný tak, aby čo najlepšie fungoval v kombinácii s určitým hardvérovým zariadením, pocítite to aj na inštalácii priamo v prevádzke. Dodávateľ vám totiž poskytne presné informácie o tom, ako jeho riešenie zapracovať do vášho biznisu. Eliminuje sa tak riziko, že vás pri inštalácii niečo prekvapí, prípadne že inštaláciu čosi predĺži. Dokonca je tu možnosť, že vám všetko zapojí a nainštaluje priamo dodávateľ, čo vám ušetrí námahu a čas.

3. Profesionálna technická podpora

Ak máte pokladničný systém spolu s hardvérom zastrešený jedným dodávateľom, benefity pocítite aj v prípade neočakávaných situácií. Keby sa náhodou niečo pokazilo alebo by ste si jednoducho s niečím nevedeli poradiť, spoločnosť zodpovedajúca za váš softvér aj hardvér vám poskytne profesionálnu technickú podporu. Keďže vám stačí obrátiť sa len na jednu jedinú osobu, resp. firmu, ktorá zodpovedá za celý váš POS systém, ušetríte mnoho času. Jedna osoba má dokonalý prehľad o celom vašom pokladničnom riešení. Často si môžete priplatiť aj poruchovú službu, ktorou si zabezpečíte, že dodávateľ vám bude k dispozícii 24 hodín denne 7 dní v týždni.

4. Moderné aktualizácie

Pokiaľ by ste si zaobstarali POS systém u jedného dodávateľa a hardvérové zariadenie u inej firmy, v budúcnosti by ste sa možno ukrátili o potenciálne zaujímavé moderné aktualizácie. Naopak, dodávateľ softvéru a hardvéru zároveň môže zabezpečiť, že všetky aktualizácie budú prebiehať súbežne, pričom budú kompatibilné. Vďaka tomu bude váš systém vždy aktuálny a funkčný.

5. Nižšie náklady

Zatiaľ čo pokladničný systém vás zvyčajne vyjde na niekoľko desiatok eur mesačne, jednorazová kúpa hardvérového zariadenia môže zabolieť podstatne viac. Počítajte s tým, že si budete musieť nachystať pravdepodobne niekoľko stoviek eur. Nehovoriac o tom, že keď sa vám hardvér pokazí po uplynutí záručnej lehoty, jednoducho budete musieť investovať do nového. To vám však nehrozí, ak si k POS systému rovno prenajmete hardvér od tej istej firmy. Zostanete totiž na niekoľkých desiatkach eur za mesiac, pričom sa nemusíte obávať pokazeného zariadenia a dodatočných výdavkov.

Vedeli ste, že spoločnosť Abiset garantuje zákazníkom funkčný hardvér počas celého obdobia prenájmu? Ak by sa s ním náhodou niečo stalo, bezplatne ho opravíme, resp. dodáme nové zariadenie.

Nespornou výhodou pri prenájme je aj ľahká modernizácia zariadenia, keď sa zmenia podmienky vo vašej prevádzke. Skrátka sa dohodnete s dodávateľom na úprave zostavy podľa aktuálnych potrieb.

6. Efektívnejšie spravovanie údajov

Ak je pokladničný systém profilovo navrhnutý pre určité hardvérové zariadenie, vzájomná komunikácia a spätná väzba je na veľmi vysokej úrovni. Môžete si byť istí, že všetky ponúkané funkcie budete môcť využívať bez problémov a naplno. Môže sa to odzrkadliť napríklad na efektívnom spravovaní údajov, ktoré pre vás budú mať vysokú hodnotu. Za zmienku stoja či už cenné informácie týkajúce sa aktuálnych skladových zásob, alebo rovnako užitočné údaje, ktoré dokážete využiť v súvislosti s vernostnými systémami, napríklad vlastná databáza zákazníkov a rôzne nástroje vernostných systémov.

POS systém s hardvérom na efektívne podnikanie

Keď si to celé na záver zhrnieme, pokladničný systém spolu s hardvérovým zariadením od jedného dodávateľa vám ušetrí veľa času pri inštalácii alebo riešení akýchkoľvek technických problémov a zároveň prispeje k efektívnemu chodu celej prevádzky. Okrem toho vám môže ušetriť aj mnoho finančných prostriedkov, a to nielen v začiatkoch podnikania.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard